Šahtar zabio pet komada gradskom rivalu, Srna asistent

KAPETAN hrvatske nogometne reprezentacije Darijo Srna odigrao je svih 90 minuta za Šahtar iz Donjecka, te je asistirao za drugi pogodak u 5:0 pobjedi svoje momčadi protiv gradskog suparnika Olimpika u susretu 4. kola ukrajinskog prvenstva.

Srnin ubačaj u 23. minuti Taison je pretvorio u vodstvo Šahtara od 2-0. Susret dva sastava iz Donjecka, u kojemu je nominalni domaćin bio Olimpik, igran je u Kijevu zbog nestabilne sigurnosne situacije na istoku zemlje.

Šahtar je vodeći na ljestvici s maksimalnih 12 bodova, tri više uz utakmicu više od Hajdukova suparnika u 4. pretkolu Europske lige, Dnipra iz Dnipropetrovska, koji će svoj susret 4. kola igrati kasnije večeras na gostovanju kod Metalurga u Zaporožju. Olimpik je sedmi s četiri boda.