Srna zabio svoj treći gol u Ligi prvaka

DARIJO SRNA zabio je svoj prvi pogodak u Ligi prvaka nakon veljače 2013. godine, i treći ukupno u tom natjecanju igrajući za Šahtar iz Donjecka. Ukrajinci su sa 5:0 potopili bjeloruski BATE Borisov.

Srna je u 4. kolu Lige prvaka zabio za početno vodstvo Šahtara protiv BATE-a u 19. minuti utakmice na asistenciju Adriana.

Brazilac je u 45. "požutio" nakon žestokog okršaja s Khagushom koji nije stao samo na riječima pa je isključen iz igre.

Tri minute nakon odmora Srna je namjestio Alexu gol za 2:0.

Srna je posljednji put zabio u Ligi prvaka Borussiji Dortmund u osmini finala 2013. godine. Svoj prvi gol za ukrajinsku momčad u najjačem europskom natjecanju zabio je Partizanu za pobjedu 1:0 u rujnu 2010. godine.

Za Šahtar je Srna odigrao 54 utakmice u devet Šahtarovih sezona u Ligi prvaka (od toga 21 utakmica kao kapetan), osim tri gola upisao je i 8 asistencija.

U 58. minuti Adriano je iz penala povisio na 3:0, a onda dodao još dva gola za uvjerljivu pobjedu.

Šahtar Donjeck - BATE Borisov 5:0