Šušak prodrmao Osijek, Split s četiri gola u mreži demoliran u Gradskom vrtu

OSIJEK je u prvom susretu 21. kola Prve HNL s uvjerljivih 4:0 svladao Split.

Porazom u Zadru u prošlom kolu Osječani su pali na dno poretka, uslijedila je smjena Tomislava Rukavine, a dolaskom Ive Šuška na trenersku poziciju pokazali su sasvim drugačiju sliku, barem što se tiče rezultata.

Prekrasan gol Peroševića načeo goste

U Gradski vrt stigao je Split, imao dominaciju u prvom dijelu, ali i tek jedan pravi pokušaj, onaj Ibriksa kojeg je zaustavio Mikulić. I onda se otvorilo domaćinima.

U 34. minuti je Antonio Perošević dočekao ubačaj Borne Barišića s lijeve strane i prekrasnim volejom u padu smjestio loptu uz stativu za 1:0.

Nova dva voleja dokrajčila Crvene

S tim se rezultatom otišlo na predah, a u dosta aktivnijem drugom dijelu prilike su imali i jedni i drugi, no presudio je još jedan prekrasan potez domaćih igrača.

Mile Škorić je sad na nekih 12 metara dočekao odbijanac i iz prve iz voleja zabio u kut za 2:0. Bila je tada 67. minuta, a pet minuta potom novi lijepi gol. Sad je Vojnović s desetak metara u padu pogodio loptu iz prve nakon ubačaja s desne strane.

Crvene je dokrajčio svojim drugim golom Mile Škorić, u 84. minuti je realizirao jedanaesterac kojeg je sam izborio. Osijek je ovom pobjedom došao do 18 bodova i skočio na osmu poziciju, barem privremeno, a Split je s 22 boda šesti u Prvoj HNL.

Opasno nagnut brod braće Žužul

Nastavak je to, ujednoo, krize Splita, kojem život nije uspio uliti niti Zoran Vulić, nakon što su kraj jeseni podosta ispuhani dočekali pod Ivanom Matićem. Donekle se to moglo opravdati ranim početkom sezone i napornim ljetnim programom zbog uspjeha u Europi, no nastavak prvenstva nije donio poboljšanje.

Protiv Istre se Vulićeva momčad probudila u završnici susreta, za spas boda, Zadrane, koji su stigli bez nekih važnih igrača, su Splitovci jedva slomili, a sad im se dogodio Osijek.

Možda je riječ o krivoj selekciji igrača, koji igraju nogomet bez žara i energije, čast iznimkama, a možda ni Vulić nije trener koji ih može posložiti na način sukladan potencijalu momčadi.

Projekt braće Žužul se opasno nagnuo za ovu sezonu, za treći klub u HNL-u po financijskoj moći šesto mjesto i samo četiri pobjede nakon 21. kola nisu neuspjeh, nego debakl. Europske pozicije bježe skoro deset bodova, a Žužulima je novi nastup u kvalifikacijama Europa lige nekakav minimalni cilj za ovu sezonu.

Još nije kasno za lov na četvrtu poziciju, pa i na finale Kupa, ali za to je potreban veliki zaokret u igri Crvenih.

Rezultati susreta 21. kola Prve HNL:

Osijek - RNK Split 4-0 (Perošević 33, Škorić 68, 84-11m, Vojnović 72)

Zagreb - Lokomotiva 0-6 (Kolar 2, 44,Kovačić 63-ag,Doležal 69, Gržan 85, Marić 90+1)