Udinese zaustavio proboj Sampdorije na treće mjesto, Palermo ispustio pobjedu u golijadi u Bergamu

U SUSRETU 16. kola talijanskog nogometnog prvenstva Sampdorija i Udinese su odigrali 2:2 čime je momčad iz Genoe propustila priliku preskočiti Napoli na trećem mjestu.

Golove za Sampdoriju zabili su Pedro Obiang (15) i Manolo Gabbiadini (60), a za goste Alex Geijo (31) i Danilo (34). Udinese je od 88. minute igrao bez isključenog Thomasa Heurtauxa. Igor Bubnjić nije nastupio za goste.

Do pobjede nije uspjela doći niti Fiorentina koja je odigrala 1:1 protiv Empolija. Viole su povele golom Juana Vargasa u 44. minuti, a izjednačio je Lorenzo Tonelli u 57. minuti. Milan Badelj nije nastupio za Fiorentinu.

Atalanta i Palermo odigrali su sjajnu utakmicu sa šest golova, a na koncu je bilo 3:3. Gosti su vodili 2:0 i 3:1, no Atalanta je iščupala bod. Strijelci za momčad iz Bergama bili su German Denis (40-11m, 76) i Maximiliano Moralez (55), a za goste su zabili Luca Rigoni (6) i Franco Vazquez (16,45+1).

Na ljestvici vodi Juventus sa 39 bodova, Roma ima tri boda manje, a zatim slijede Napoli i Sampdorija sa po 27 bodova. Zadnje tri pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Cagliari (12), Cesena (9) i Parma (6).

REZULTATI:

Atalanta - Palermo 3:3 (Denis 40-11m,76, Moralez 55 / Rigoni 6, Vazquez 16,45+1)

Fiorentina - Empoli 1:1 (Vargas 44/ Tonelli 57)

Sampdoria - Udinese 2:2 (Obiang 15, Gabbiadini 60 / Geijo 31, Danilo 34)

Torino - Genoa 2:1 (Glik 52, 63 / Yago 42)

Verona - Chievo 0:1 (Paloschi 81)