Cibona i Zadar doživjeli debakle u Aba ligi

U 10. KOLU ABA lige košarkaši Cibone su u nedjelju u Ljubljani izgubili od Cedevite Olimpije sa 75:100 (29:48), a sve je bilo jasno nakon prvog poluvremena koje je završilo s 19 koševa prednosti domaćina. Do kraja susreta Cedevita Olimpija je samo "pumpala" prednost, koja je početkom zadnje četvrtine iznosila čak 34 poena.

U momčadi domaćina najbolji su bili Amerikanac Jarrod Jones s 18 i Edo Murić sa 16 poena, a Cibonu su predvodili Ivan Novačić s 15 i Scottie Reynolds s 13 koševa.

Ranije u nedjelju košarkaši Zadra doživjeli su težak poraz u gostima kod Igokee s 48-72 (32-33), a ključnim su se pokazale prve tri i pol minute u zadnjoj četvrtini kada su domaćini napravili seriju 9-0 i otišli na 18 koševa prednosti (58-40).

Do kraja utakmice prednost domaćina se samo povećavala i na kraju je Igokea slavila s 24 poena viška (72-48). Kod domaćina najbolji su bili Amerikanac Anthony Clemmons s 14 i Marko Jošilo s 13 poena, a kod Zadra istaknuo se Amerikanac Chinanu Onuaku s 20 koševa.

Od hrvatskih klubova Split je deveti s omjerom 3-7, koliko ima i Cibona na desetom mjestu, a Zadar je zadnji s omjerom 1-6.