FOTO Je li sudac poklonio penal Ronaldu nakon nepostojećeg faula?

PORTUGAL je pobijedio Ganu 3:2 u prvom kolu skupine H Svjetskog prvenstva u Kataru. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, dok su u drugom za Portugal zabijali Cristiano Ronaldo, Joao Felix i Rafael Leao. Strijelci za Ganu bili su Andre Ayew i Osman Bukari. Urugvaj i Južna Koreja, koji su također u skupini H, odigrali su 0:0 u ranijem terminu.

Ipak, jedna od glavnih tema nakon utakmice je vrlo loša sudačka predstava. U prvom poluvremenu je sudac Ismail Elfath iz Sjedinjenih Američkih Država Ronaldu poništio pogodak nakon prekršaja, ali čini se da on nije postojao. Svojevrsnu kompenzaciju vidjeli smo u drugom poluvremenu kada je sudac vrlo blagi kontakt između Ronalda i Mohammeda Salise ocijenio prekršajem za penal koji je dio javnosti i medija već prozvan sramotnim.