Još jedan težak poraz Hrvatske

HRVATSKA reprezentacija u hokeju na ledu u 2. kolu Svjetskog prvenstva Divizje 1 skupine B, koje se održava u Zagrebu, izgubila je od Francuske 1:8 (0:3, 0:5, 1:0).

Više od drugog poraza zabrinjava igra naše reprezentacije u prve dvije trećine. Hrvatski hokejaši bili su mnogo lošiji nego dan prije protiv Norvežana, a najveći razlog tomu je slab dan vratara Siniše Martinovića, koji nije uspijevao zaustaviti silovite napade Francuza. Sve je bilo riješeno nakon osam minuta igre, kad su Francuzi u razmaku od 24 sekunde postigli dva pogotka. U nastavku je uslijedila demonstracija igre s igračem više, Francuzi su iskoristili šest od sedam situacija s brojčanom prednosti.

U posljednjoj trećini priliku na golu hrvatske reprezentacije dobio je 18-godišnji Vanja Belić, koji se istaknuo s nekoliko odličnih obrana, a jedini zgoditak za Hrvatsku postigao je Mato Mlađenović u 53. minuti.

Srijeda je slobodan dan na Svjetskom prvenstvu, a u četvrtak će hrvatska reprezentacija u 20 sati igrati protiv Italije. Osim te utakmice u četvrtak su na rasporedu i dvoboji Francuska - Norveška (12,30 sati), te Estonija - Velika Britanija (16 sati).

HRVATSKA - FRANCUSKA 1:8 (0:3, 0:5, 1:0)

Strijelci: 0:1 Vincent Bachet (8), 0:2 Francois Rozenthal (9), 0:3 Anthony Mortas (15), 0:4 Jean-Francois Bonnard (21), 0:5 Anthony Mortas (23), 0:6 Jonathan Zwikel (31), 0:7 Yorrick Treille (38), 0:8 Karl Dewolf (38), 1:8 Mato Mlađdenović (53).