Kalinić i Badelj zaustavili talijansku senzaciju

NAJVEĆA senzacija talijanskog nogometa odigrala je prvi remi nakon četiriju uzastopnih pobjeda. Atalanta i Fiorentina u Bergamu na utakmici nisu postigli pogodak, u 27. kolu Serie A, pa tako domaća momčad nije uspjela pobjeći Laziju, Milanu i Interu u borbi za europska natjecanja sljedeće sezone.

Kod Fiorentine je Milan Badelj odigrao cijeli susret, Nikola Kalinić izašao je u 90. minuti, dok je Hrvoje Milić ostao na klupi.

Najbolju priliku za pogodak Kalinić je imao u 10. minuti utakmice, kada je nakon centaršuta s lijeve strane ostao sam na nekih 6-7 metara od gola Atalante, šutirao glavom, ali je lopta završila pored gola.

I ekipa Gian Piera Gasperinija pokušala je postići gol, ali je obrana gostiju na kraju bila uspješnija. Zanimljivo je to da Atlanta u posljednjih 11 susreta nije uspjela srušiti Fiorentinu, uz devet poraza i svega dva remija.