Klose u posljednjim trenucima donio pobjedu Bayernu kod Karlsruhea

NOGOMETAŠI Bayern Münchena napokon su osjetili slast pobjede. Na gostovanju kod Karlsruhea u 9. kolu Bundeslige Bayern je slavio 1:0 golom Miroslava Klosea u 86. minuti.

Prva je to pobjeda bavarskog giganta u Bundesligi nakon više od mjesec dana i slavlja nad Kölnom 3:0 13. rujna.

Šest golova u Bremenu

Ljepoticu kola odigrali su nogometaši Werdera iz Bremena i Borussije iz Dortmunda. Iako su do poluvremena mreže mirovale, u nastavku je palo čak šest golova uz brojne preokrete i utakmica je završila 3:3. Dva gola za Werder postigao je Claudio Pizzaro, a jedan Frank Baumann, dok Jurica Vranješ nije ulazio u igru.

Za goste iz Dortmunda, za koje je do 52. minute igrao Robert Kovač, golove su postigli Alexander Frei, Mats Hummels i Mohamed Zidan.

Herta s Šimunićem u sastavu svladala Stuttgart

Hertha je u Berlinu savladala Stuttgart 2:1, a pobjednički gol postigao je Srbin Gojko Kačar u 87. minuti. Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih devedeset minuta za pobjedničku momčad.

U gostujućem porazu Energie Cottbusa kod Kölna 1:0, Mario Cvitanović odigrao je svih 90 minuta, dok je Ivan Radeljić u igru ušao u 56. minuti. Jedini pogodak na utakmici zabio je slovenski napadač Milivoje Novakovič.

Bundesliga, 8. kolo:

Köln – Energie Cottbus 1:0 (Novakovič 39)

Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 0:2 (Helmes 6-11m, Vidal 61)

Wolfsburg – Arminia Bielefeld 4:1 (Misimovic 5, 34, Madlung 54, Grafite 64 /Laas 60)

Hannover – Hoffenheim 2:5 (Schulz 48, Stajner 63 / Ibšević 36, 83, Ogbuke 70, Salihović 72, Ba 80)

Hertha – Stuttgart 2:1 (Nicu 30, Kačar 87 / Cacau 51)

Karlsruhe – Bayern München 0:1 (Klose 86)

Werder – Borussia Dortmund 3:3 (Baumann 68, Pizzaro 88, 90 / Frei 55-11m, Hummels 72, Zidan 91)