Lukaku odveo United u četvrtfinale FA kupa

MANCHESTER UNITED, Brightona i Southamptona izborili su plasman u četvrtfinale engleskog FA kupa.

Crveni vragovi su na gostovanju pobijedili Huddersfield s 2:0, a oba gola zabio je belgijski napadač Romel Lukaku (3, 55).

Međutim, zanimljiv detalj dogodio se u finišu prvog poluvremena. Young je asistirao s desne strane za Matu, koji je prošao vratara i zabio za 2:0, a sudac nije dosudio zaleđe. Međutim, koji trenutak kasnije morao je reagirati VAR i pogodak gostiju je poništen, iako je ostalo pitanje je li video tehnoligija bila u pravu.

Brighton & Hove Albion je izborio četvrtfinale nakon 32 godine, a pobijedio je Coventry City s 3:1. Domaćin je poveo 3:0 golovima Jurgena Locadije (15), Connora Goldsona (34) i Leonarda Ulloe (61), a gosti su ublažili poraz pogotkom Jonsona Clarkea-Harrisa.

Najneizvjesnije je bilo na Hawthornsu, gdje je Southampton pobijedio WBA s 2:1. Gosti su poveli 2:0 preko Wesleyja Hoedta (11) i Dušana Tadića (56). Smanjio je Salomon Rondon u 58. minuti, a u posljednjih pola sata WBA je imao nekoliko lijepih prilika za izjednačenje, no nije uspio izboriti remi.