Makedonija šokirala Italiju, Španjolci izviždali Piquea

Screenshot (Youtube)

U SUSRETU devetog kola G skupine europskih kvalifikacija za plasman na svjetsko nogometno prvenstvo 2018. u Rusiji, reprezentacija Španjolske je u Alicanteu pobijedila Albaniju 3:0 izborivši plasman na World Cup.

Španjolcima je pomogla i Italija koja je u Torinu odigrala samo 1:1 protiv Makedonije, pa Furija uoči zadnjeg kola ima nedostižnih pet bodova više.

Španjolska je pitanje pobjednika razriješila već nakon pola sata igre postigavši tri gola, a strijelci su bili Rodrigo (16), Isco (24) i Thiago Alcantara (27). Za Španjolsku je zaigrao Gerard Pique koji se našao na udaru navijača nakon što je glasovao na referendumu o nezavisnosti Katalonije te je izviždan.

U drugom susretu Italija i Makedonija su remizirale. Giorgio Chiellini u 40. minuti je doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Aleksander Trajkovski u 77. minuti.

Izrael je na gostovanju pobijedio Lihtenštajn 1:0 golom Tibija u 21. minuti.

Španjolska vodi na ljestvici sa 25 bodova, Italija je druga sa 20 bodova, Albanija ima 13, Izrael 12, Makedonija 8, a Lihtenštajn je bez bodova.