Milleru zlato u spustu

AMERIČKI skijaš Bode Miller osvojio je zlatnu medalju u disciplini spust na Svjetskom skijaškom prvenstvu u talijanskom Bormiu.

Miller je slavio sa vremenom od 1:56.22 minuta, sa 44 stotinke sekunde zaostatka srebro je osvojio njegov sunarodnjak Daron Rahlves, dok je brončani Austrijanac Michael Walchhofer sa 89 stotinki sporijim vremenom od pobjednika.

Milleru je to već drugo zlato na SP-u, slavio je u superveleslalomu, a u kombinaciji je otpao nakon spusta u kojem je izgubio skiju. Amerikanac je izvrsno odvozio zahtjevnu stazu u Bormiu, pametno odabravši startni broj četiri. Na Svjetskim prvenstvima Milleru je ovo ukupno četvrta zlatna medalja, 2003. je bio svjetski prvak u kombinaciji i veleslalomu.