Napoli nastavio mrtvu trku s Juventusom, Rog namjestio jedan gol SPAL-a

NOGOMETAŠI Napolija zadržali su stopostotni učinak u talijanskoj Serie A i nakon 6. kola zahvaljujući gostujućoj 3:2 (1:1) pobjedi na gostovanju kod novaka u ligi SPAL-a iz Ferrare.

Domaći su prvi došli u vodstvo preko Schiattarelle (13), no odmah nakon što se krenulo s centra Insigne (14) je uspio poravnati. Tih 1:1 stajalo je sve do 20-ak minuta prije kraja, a onda je Callejon (71) doveo Napoli u vodstvo. Niti gosti nisu dugo uspjeli držati prednost jer je Viviani (77) sjajno izvedenim slobodnim udarcem izjednačio na 2:2. Ipak, iznenađenje je spriječio Ghoulam pogotkom za 3:2 u 83. minuti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog igrao je za Napoli od 76. minute i skrivio slobodni udarac iz kojega je SPAL postigao drugi pogodak. Lukavi nogometaši postavili su svoj živi zid ispred živog zida Napolija i tako zavarali golmana koji nije vidio loptu.

Napoli je trenutačno na vrhu sa 18 bodova, kao i Juventus, treći Inter ima 13, a četvrta Roma 12 bodova.