NBA: Deset koševa Kukoča

PRIJE nego krenu na tri uzastopna gostovanja Kukočevi Bucksi ubilježili su još jednu domaću pobjedu, svladavši Cleveland Cavalierse 101:95.

Bucksi imaju najbolji omjer na domaćem terenu u Istočnoj konferenciji - 19:5. Sinoć su šestorica domaćih imali dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Michael Redd sa 24. koša. Toni Kukoč je u 20 minuta igre upisao 10 koševa (šut 4-6), 2 skoka i 3 dodavanja.

LeBron James sa 20 i Carlos Boozer sa 19 poena bili su najbolji kod Clevelanda.

Po treći puta ove sezone Knicksi su nadjačali Boston Celticse, slavivši sa 92-74. U posljednjoj četvrtini Boston je zaostajao za čak 27 poena. Njujorčani su igrali bez svojeg najboljeg igrača Allana Houstona, koji liječi ozljedu koljena.

Momčad je predvodio Stephon Marbury sa 17 koševa. Shandon Anderson i Keith Van Horn dodali su po 16, a Dikembe Mutombo 10 poena i isto toliko skokova.

Mark Blount sa 22 koša i 11 skokova bio je najbolji kod Bostona. Ujedno, to mu je učinak karijere.

Derbi večeri odigran je u Los Angelesu, gdje su Lakersi doživjeli poraz od Minnesota Timberwolvesa 84-97. Njazaslužniji za pobjedu bili su Sam Cassell i Kevin Garnett. Cassell je ubilježio 28 koševa i 11 asistencija, a Garnett 20 poena i 11 skokova.

Kod Lakersa, za koje još uvijek ne igraju ozlijeđeni Kobe Bryant i Karl Malone, najbolji je bio Shaquille ONeal sa 22 koša i 9 skokova.