Novi poraz u Nišu: Hrvatski vaterpolisti izgubili od Srbije

HRVATSKA vaterpolska reprezentacija izgubila je i drugi susret Svjetske skupine u Nišu. Nakon poraza od Australije, danas su od Barakuda bili bolji Srbi, završilo je 9:8 (1:3, 4:2, 2:1, 2:2). Rudićevi izabranici dobro su igrali u prvom dijelu, no u nastavku se razbranio Soro i Srbi su okrenuli utakmicu.

Hrvatska je odlično ušla u susret i golovima Jokovića, Muslima i Bušlje stigla do 3:0. No, u drugoj dionici Srbi su sustigli vodstvo i na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 5:5. Bušlje je u trećoj dionici pogodio za 6:5, Pjetlović izjedačio, a onda je Srbija prvi put u utakmici povela preko Prlainovića.

Na početku zadnjeg dijela Udovičić je zabio za plus dva, Dobud je smanjio na 8:7, no golom Prlainovića Srbija dolazi do nedostižnih 9:7. Do kraja utakmice tek je Muslim uspio smanjiti na konačnih 9:8.

Kod Srba su Vanja Udovičić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović zabili po dva pogotka, dok je Petar Muslim dao tri gola za Hrvatsku.