Porto u finalu kupa zabio pola tuceta Vitoriji: Uvjerljivo osvojili i treći trofej u sezoni

PORTO je slavodobitno okončao sezonu 2010/11 naslovom pobjednika Portugalskog kupa. U finalu su u Oeirasu, predgrađu Lisabona, pobijedili Vitoriju Guimaraes 6:2.

Već na poluvremenu momčad Andrea Villasa-Boasa, koja je prošle srijede u Dublinu naslov pobjednika Europa lige dodala ranije osvojenom naslovu državnog prvaka, imala je vodstvo 5:2. Ovo je Portu bio 16. osvojeni Portugalski kup.

Posebno se u utakmici istaknuo 19-godišnji kolumbijski krilni napadač James Rodriguez, koji je finale kupa iskoristio za hat-trick. Nastupio je umjesto proslavljenoga 25-godišnjeg sunarodnjaka Radamela Falcaa, koji nije zaigrao.

Po jedan su gol za pobjednički sastav zabili Brazilac Hulk te portugalski reprezentativci Rolando i Varela.

Urugvajac Alvaro Pereira zabio je autogol, dok je Brazilac Edgar Silva bio strijelac drugog pogotka za Vitoriju.

Mladi, 33-godišnji trener Porta ovim je naslovom ponovio uspjeh Josea Mourinha, koji je s Portom u sezoni 2002/03 također osvojio tri identična trofeja: Kup Uefe, nacionalni kup i prvenstvo. Mourinho je u sezoni nakon trostruke krune odveo svoju momčad i do naslova europskog prvaka.

Portugalski kup, finale:

Porto - Vitoria Guimaraes 6:2 (Rodriguez 3, 45+2, 74, Varela 22, Rolando 36, Hulk 42 / Pereira 21-ag, Edgar Silva 24)