Šibenik slavio u Zadru, Inter ide u kvalifikacije za Prvu ligu

RIJEŠENO je i pitanje ostanka u Prvoj nogometnoj ligi. Inter je nakon visokog poraza od fenjeraša Međimurja pretposljednja momčad lige i igrat će kvalifikacije za ostanak u elitnom društvu. Šibenik je slavio u Zadru i tako osigurao svoj prvoligaški status.

Inter je jednu od najvažnijih utakmica sezone odigrao jako loše, primio četiri komada i čekat će rasplet druge lige kako bi saznao svog protivnika u kvalifikacijama. Međimurje, čija se drugoligaška sudbina znala još odavno, odigralo je jako dobro i malobrojnim gledateljima priuštilo zanimljivu predstavu.

Junak utakmice je Eliomar koji je s dva pogotka zacementirao momčad iz Zaprešića na pretposljednjem mjestu. Iako je ovakav rezultat malo tko očekivao, on je odraz stanja na terenu i premoći Međimurja nad Interom u ovoj utakmici.

Šibenčani su svladali Zadar u gostima i s obzirom na rezultat utakmice u Čakovcu osigurali nastup u Prvoj ligi i sljedeće sezone. Šibenik je sve riješio u drugom poluvremenu, prvi gol je zabio Zec iz jedanaesterca, dok se za drugi pobrinuo Jambrušić. Jambrušić je bio najviši nakon kornera, a na njemu je napravljen i penal za prvi gol.

Rijeka i Slaven Belupo, momčadi koje se bore za drugo mjesto, su upisale pobjede.

Zanimljivo je bilo u Koprivnici gdje je Belupo golom Posavca sa bijele točke osigurao tri boda protiv Zagreba. Zagreb se dobro borio jer je od 17. minute igrao s igračem manje, a od 36. i bez trenera jer je zbog dugog jezika isključen Ćiro Blažević.

Rijeka je dugo slamala otpor Cibalije koja se dobro branila. Momčad s Kantride je sve riješila u drugom poluvremenu golovima Đalovića i Sharbinija. Na kraju se pokazalo da poraz Cibalije ne znači previše jer je Inter stradao od Međimurja.

U utakmici u Osijeku domaćini su golom u svakom poluvremenu svladali Varteks. Šolić i Todorčev su bili kobni za momčad dražena Beseka.

Pobjede Rijeke i Slaven Belupa su stvorile dodatni presing na Hajduk. Trener splitske momčadi Robert Jarni stalno naglašava da želi drugo mjesto pa ukoliko Hajduk želi zadržati drugu poziciju, mora večeras svladati Dinamo.

Prvo poluvrijeme:

Mato Jajalo je na početku utakmice uputio oštar udarac no lopta je prohujala iznad vratnice.

Mikulić je u svom šesnaestercu srušio Sopića, a sudac Trampus je igraču Zagreba dao crveni karton i pokazao na bijelu točku.

Gol za Slaven Belupo! U 17. minuti Slaven Belupo je imao jedanaesterac. Izvođač bio Posavec, Stojkić je pogodio stranu no lopta je bila prebrza i to je 1:0 za domaćine.

Strateg Zagreba Ćiro Blažević je morao napustiti teren u 36. minuti. Nakon što je nešto rekao sucu Trampusu, glavni djelitelj pravde ga je udaljio sa travnjaka.

Mario Čutura je imao dobru priliku u 38 minuti ali  promašio je cijeli gol. Zagreb napada i trudi se zabiti iako ima igrača manje.

Drugo poluvrijeme:

Odličan udarac Čavala ali još bolja obrana Stojkića.

U 64. minuti Čaval je lijepo proigrao Šehića koji je svladao Stojkića no nije bio precizan, pogodio je vratnicu.

Slaven Belupo: Iveša, Purić, Kokalović, Kristić, Šiklić, Bošnjak, Sopić, Jajalo, Poljak, Čaval, Šehić

Zagreb: Stojkić, Pejić, Kartelo, Mikulić, Džidić, Čutura, Parlov, Brkljača, Mujdža, Ibričić, Jurendić

Sudac: Trampus (Osijek)

Sharbini je dobro pucao u 24. minuti no nije bio precizan.

Baraban je u 37. minuti pucao po sredini gola i to nije bio problem za Radmana.

Dojam je da su gosti iz Vinkovaca malo bolja ekipa no to ne mogu kapitalizirati. Rijeka također nije imala ozbiljniju priliku.

Baraban je nakon ubačaja sa strane slabo pucao, lopta se od noge vratara Bursce odbila u korner.

Gol za Rijeku! Jertec je ubacio, Đalović primio loptu, lijepo se oslobodio svojih čuvara i doveo Rijeku u vodstvo.

Gol za Rijeku! Lijepu kombinaciju su odigrali Škoro i Sharbini, veznjak Rijeke je opalio i Burcsa je bio nemoćan. To je Sharbiniju 11. gol u prvenstvu.

Rijeka: Radman, Marčić, Vučko, Budicin, Tadejević, Jertec, Štrok, Šafarić, Sharbini, Božić, Đalović

Cibalia: Burcsa, Medvid, Lautar, Mešić, Radas, Bagarić, Radotić, Jurić, Maroslavac, Džafić, Baraban

Sudac: Mlakar (Zagreb)

Šibenska obrana je ispala u 14. minuti, Zadar je imao kontru koju je Terkeš povukao. Napadač je htio dodati Tomasovu koji je bio sam ispred gola no loše je to učinio i propala je dobra prilike domaćina.

Jambrušić je opalio u 14. minuti no lopta je prozujala pored vratnice.

Šibenčani su u 43. minuti imali dobru prilku, Zec je ušao u šensnaesterac no nakon kontakta s obrambenim igračem Zadra pao no sudac je ostao nijem.

Gol za Šibenik! Nakon duela Puljića i Jambrušića u šesnaestercu Zadra sudac je opravdano pokazao na bijelu točku. Izveo ga je Zec, pričekao da Ježina padne, a onda mirno poslao loptu u mrežu.

Gol za Šibenik! Šibenik je u 76. minuti poveo 2:0. Korner je izveo Vitaić, najviši u šesnaestercu je bio Jambrušić i doveo svoju momčad na korak do ostanka u prvoligaškom društvu.

Zadar: Ježina, Puljić, Batkoski, Modrić, Gregov, Surać, Tomasov, Rašo, Mišlov, Župan, Mitrović

Šibenik: Slavica, Lapić, Bonacin,  Raič, Kulušić, Vitaić, Milanović, Roglić, Jambrušić, Gović, Zec

Sudac: Pristovnik (Zagreb)

Pred samo sto gledatelja obje momčadi su imale po jedan slobodan udarac no nije došlo do promjene rezultata.

U 13. minuti Lovren je pucao iskosa no to je bio lak zadatak za Banovića.

Inter je imao stopostotnu priliku u 24. minuti, Kukec se našao sam ispred domaćeg vratara no promašio je cijeli okvir.

Gol za Međimurje! Eliomar je iskosa sa 20-ak metar pogodio rašlje gostujućeg vratara u 28. minuti.

Malobrojni gledatelji su negodovali u 33. minuti. Eliomar je pao u šesnaestercu gostiju alipo sucu Ljubičiću to nije bilo vrijedno jedanaesterca.

Gol za Međimurje! Na početku poluvremena domaćini neočekivano vode 2:0. Stijelac je bio Pintarić koji je ušao na poluvremenu. Lopta se nakon slobodnog udarca Međimurja odbila do Pintarića koji je matirao Šarliju.

Nakon brze akcije domaćina pucao je Darmopil no nije uspio zabiti.

Sivonjić je propustio najbolju šansu Intera, bio je u vrlo dobroj prilici no Banović mu je obranio.

Gol za Međimurje! Bratković je u 60. minuti svladao Šarliju. Opalio je izdaleka, lopta se zakoprcala u mreži Intera.

Gol za Međimurje! Eliomar je tri minute nakon toga zabio svoj drugi gol i gurnuo goste prema kvalifikacijama za prvu ligu.

Pintarić se našao sam ispred Šarlije no lopta je završila u korneru.

Međimurje: Banović, Darmopil, Milardović, Bratković, Krišto, Ratković, Šaka, Kolić, Eliomar, Babić, Šoltić

Inter: Šarlija, Krznar, Starčević, Iftić, Lovren, Kukec, Krišto, Nađ, Grgurović, Rašić, Sivonjić

Sudac: Ljubičić (Osijek)

Gol za Osijek! Šolić je glavom matirao Mađarića nakon nabacivanja Hrnčevića.

Novinić i Vuk su odigrali lijepu akciju no udarac Novinića je Skender obranio.

U 35. minuti Babić je odigrao na lijevu stranu, Šolić je opalio iz voleja no lopta je prošla pored lijeve vratnice.

Pavličić je sjajno sa sredine uposlio Primorca koji je dobro prošao pored dva braniča Varteksa no u završnici nije bio koncentriran.

U drugom poluvremena ista slika kao i u prvom dijelu. Osiječani igraju nepovezano ali prednost je na njihovoj strani.

Brezovec je lijepo odigrao za Novinića koji je dao loptu za Papu no udarac Pape Skender je odbio u korner.

Gol za Osijek! Nakon slobodnog udarca u 89. minuti lopta se odbila do Todorčeva koji poluvolejom zabija drugi gol za Osijek.

Osijek: Skender, Vida, Pranjić, Stranatić, Višević, Babić, Todorčev, Šolić, Hrnčević, Primorac, Pavličić

Varteks: Mađarić, Melnjak, Prahić, Lučić, Conjar, Šimek, Golik, Papa, Vuk, Brezovec, Novinić

Sudac: Tomišić (Pula)