Sjajne hrvatske rukometašice pobijedile Švedsku i izborile utakmicu za peto mjesto

UZ SJAJNU igru tijekom posljednjih deset minuta rukometašice Hrvatske su pobijedile Švedsku 29:24 (10:13), te su tako izborile treće mjesto u svojoj četvrtfinalnoj skupini.

Hrvatska je trebala pobjedu od tri pogotka, te tada ne bi ovisila o večernjoj utakmici Makedonije i Bjelorusije, a upravo se to i ostvarilo, pa će tako izabranice Zdravka Zovka u subotu igrati za peto mjesto na Europskom prvenstvu.

Dugo vremena je izgledalo da Hrvatska neće uspjeti protiv Švedske niti do pobjede, jer su bile u stalnom zaostatku. Najveća prednost Skandinavki je bila +4 (6-2), a u mnogo navrata su imale prednost i od tri pogotka razlike. Tako je bilo na poluvremenu (13:10), a tako je bilo i velikim dijelom nastavka (17-14, 18-15...).

No, u drugom dijelu nastavka krenula je odlična igra Hrvatica u obrani, a u svemu je ključnu ulogu napravila Jelena Grubišić na vratima. Obranila je ukupno 18 od 42 udarca, s tim da je u zadnjih deset minuta poskidala gotovo sve švedske pokušaje.

Od 20-20 Hrvatska je napravila sjajnu seriju od 6:0 čime su došli do velikih 26-20 što im je garantiralo potrebnu pobjedu od tri pogotka i više.

Najviše pogodaka je kod Hrvatske postigla Maida Arslanagić (sedam).