PREMIERSHIP

Solskjaer o tinejdžeru: "Bolji je od Martiala i Rashforda pred golom"

OLE GUNNAR SOLSKJAER smatra da je 17-godišnji Mason Greenwood njegov najbolji napadač u momčadi.

Norveški stručnjak na klupi Manchester Uniteda tvrdi da je produkt omladinskog pogona prirodniji golgeter od Anthonyja Martiala i Marcusa Rashforda. Mladi Greenwood je oduševio na predsezonskoj turneji.

Ukrao je sve naslovnice otočkih medija nakon što je zabijao Leedsu i Interu u Perthu i Singapuru. U pobjedi 4:0 protiv Chelseaja na otvaranju sezone dobio je tek nekoliko minuta, ali Solskjaer ga uskoro planira koristiti u početnom sastavu.

Norvežanin vjeruje da je mladi napadač potentniji ispred protivničkog gola nego njegovi iskusniji kolege.

"Martial i Rashford nisu klasični golgeteri, još postoji prostor za napredak. Greenwood je prirodni golgeter. Želim da obojica (Rashford i Martial) zabijaju više laganih golova. Nema tu previše posla, samo malih korekcija u kretnjama", objasnio je Solskjaer.

Nastup i veća minutaža Masona Greenwooda očekuju se već večeras od 21 sat, kada Manchester United gostuje kod Wolvesa na Molineuxu.