Valencia Soldadovim golovima zadržala priključak s Realom i Barcom

U POSLJEDNJOJ utakmici 17. kola Primere Valencia je na svom travnjaku, pogocima Roberta Soldada, s 2:0 bila bolja od Malage.

Valencia je blagu dominaciju vješto pretvorila u tri boda. Gosti nisu bili puno lošija momčad u susretu, te su zaslužili postići barem jedan pogodak. Malaga je imala tek dva udarca manje upućena prema protivničkim vratima (10:8), ali je zato imala više prilika iz kornera (5:1), te slobodnih udaraca.

Valencia je do vodstva stigla u 36. minuti utakmice. Jonas je uposlio Roberta Soldada koji postiže svoj jubilarni 10. pogodak u prvenstvu na domaćem terenu, a 11. sveukupno. Samo je Lionel Messi bolji domaći strijelac od Španjolca sa 16 postignutih pogodaka, dok Cristiano Ronaldo ima devet na svom kontu.

Nakon 17 minuta igre u nastavku Soldado je ponovno zabio i postavio konačan rezultat utakmice na asistenciju Jordija Albe. Do kraja susreta bilo je još nekoliko uzbuđenja sa svake strane, ali bez rezultatske promjene.

Valencia se ovom pobjedom primakla drugoplasiranoj Barceloni na četiri boda, dok je udaljenost između nje i vodećeg Reala ostala sedam bodova.

Španjolsko prvenstvo nastavlja se nakon Nove godine, točnije 8. siječnja, utakmicama Real Madrida i Granade, Espanyola i Barcelone, te Villarreala i Valencije. Spomenimo još za kraj da je u posljednjih sedam sezona čak šest puta prvenstvo osvajala momčad koja je uoči Božića držala vodeće mjesto.