U RURSKOM derbiju, igranom u sedmom kolu Bundeslige, nogometaši Schalkea na Westfalen stadionu pobijedili su domaćina, dortmundsku Borussiju, 1:0.

Krizu momčadi Jürgena Kloppa produžio je pred 80.000 gledatelja Peruanac Jefferson Farfan u 31. minuti na asistenciju Halila Altinopa.

Niti u ovoj utakmici trener Schalkea Felix Magath nije pružio priliku Ivanu Rakitiću, koji je cijelu utakmicu prosjedio na klupi.

Borussia ne zna za pobjedu od prvog kola, kada su u novu sezonu startali minimalnom domaćom pobjedom (1:0) nad Kölnom. Tri su puta otad remizirali i tri puta izgubili.

U drugome od triju regionalnih dvoboja kola, onom rajnskom, Bayer iz Leverkusena u Kölnu je pobijedio momčad Zvonimira Solde također s 1:0. Jedini je gol na utakmici postigao kapetan momčadi i veznjak njemačke reprezentacije Simon Rolfes. Svoj je treći ovosezonski bundesligaški pogodak ubilježio u 82. minuti nakon sjajne solo-akcije unutar 16-erca, s lijeve strane. Sastavu Zvonimira Solde ovo je već peti bundesligaški poraz.

U donjosaskom derbiju Wolfsburg je na svom terenu nadigrao Hannover 4:2. Nezaustavljiv je u redovima prvaka bio bosanski centarfor Edin Džeko. Zabio je krasan gol nakon solo-prodora u 62. minuti, a prethodno je asistencijama pomogao golove suigrača, Gentnera i Hasebea. U 62. minuti zaradio je i žuti karton.

Domaće je u osmoj minuti u vodstvo doveo Zvjezdan Misimović fantastičnim pogotkom desnom nogom iz slobodnog udarca. Obojica bosansko-hercegovačkih reprezentativaca na četiri su postignuta bundesligaška gola ove sezone. Misimović je na dvije, Džeko na trima asistencijama.

Uvjerljive su pobjede upisali Werder, koji je s 3:0 kući ispratio Mainz (dva gola Pizarra), te Stuttgart, koji je istim rezultatom porazio Eintracht u Frankfurtu.

Cijelu je utakmicu za poraženu momčad odigrao BiH-reprezentativac Zlatan Bajramović. Gostima je posao olakšao Russ dobivši crveni karton u 33. minuti. Tada su već svejedno igrači Matkusa Babbela imali 2:0 vodstvo. Za 3:0 eurogolom je pogodio Hitzlsperger.

Bundesliga, 7. kolo:

Werder – Mainz 3:0 (Hunt 38, Pizarro 71, 82)

Köln – Leverkusen 0:1 (Rolfes 82)

Borussia (D) – Schalke 0:1 (Farfan 31)

Wolfsburg – Hannover 4:2 (Misimović 8, Gentnr 45, Hasebe 48. Džeko 62 / Balitsch 28, Madlung 50-ag)

Eintracht – Stuttgart 0:3 (Schieber 17, 31, Hitzlsperger 54)