HT PREMIJER LIGA

Zadar prokockao 22 razlike pa ipak pobijedio Cedevitu

CEDEVITA se nije uspjela pridružiti Ciboni u finalu prvenstva Hrvatske. U trećoj utakmici polufinala Zadar je pobijedio 85:83, smanjio na 2:1 u seriji i produljio si sezonu na još barem nekoliko dana.

Zadrani su odlično otvorili utakmicu, do poluvremena poveli 14 razlike, a u trećoj četvrtini prednost povisili na golema 22 poena. No kao da su se prepali pobjede, skratile su im se ruke i Cedevita je krenula po preokret.

Jacob Pullen ušao je u igru na -15 i u sljedećih desetak minuta zabio 15 poena, a Zagrepčani su minutu i pol prije kraja slobodnim bacanjima Katića poveli 83:82.

Žorić je odmah vratio prednost Zadru, a u ludoj završnici, nakon nesportske Bošnjaka, Božić je promašio oba bacanja i šut, ali je Pullen deset sekundi prije sirene promašio tricu za pobjedu.

Vladimir Dašić zabio je 19 poena uz 11 skokova za Zadar, Žorić je dodao 17 i 11, a Božić 16 i 12. Pullen se zaustavio na 21 poenu, a Cobbs je ubacio 15 za Cedevitu.

Četvrta utakmica igra se u Zagrebu u utorak u 19 sati.