Skijanje

Zubčić napravio veliku grešku u zadnjem slalomu sezone, McGrath pobjednik

NORVEŽANIN Atle Lie McGrath pobjednik je zadnjeg slaloma sezone koji su skijaši u nedjelju vozili na završnici Svjetskog kupa u Courchevelu, dok je njegov sunarodnjak Henrik Kristoffersen, danas drugoplasirani, osvojio mali Kristalni globus u disciplini, treći put u karijeri.

McGrath je pobijedio s vremenom 1:34.52, a Kristoffersen je od njega bio sporiji 37 stotinki (1:24.89). Treće mjesto zauzeo je Austrijanac Manuel Feller sa 77 stotinki zaostatka za pobjednikom (1:35.29). Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je zadnje, 23. mjesto s 3.15 sekundi zaostatka zbog velike pogreške (1:37.67).

Zubčić 22. slalomaš svijeta

Današnje drugo mjesto donijelo je Kristoffersenu mali Kristalni globus u slalomu (451), drugi je na kraju bio Feller s 361 bodom, a na treće mjesto u poretku slalomaša popeo se McGrath s 348 bodova. Zubčić je u poretku slalomaša na 22. mjestu sa 145 bodova.

Najveći gubitnik danas bio je Lucas Braathen koji je prije ove utrke bio drugi u poretku slalomaša s 48 bodova manje od Kristoffersena i nakon prve vožnje prvi, no onda je drugu vožnju završio na 11. mjestu, što mu je donijelo samo 24 boda tako da je sezonu završio na 4. mjestu u poretku slalomaša s 347 bodova, bodom manje od McGratha.