Liječnik iz Dubrave spasio život čovjeku: Odstranili smo mu tromb, dobro se oporavlja

DOKTOR Josip Ćurić, pomoćnik ravnatelja za kvalitetu KB-a Dubrava, prošlog je vikenda operacijom spasio život 54-godišnjaku.

Ćurić je ranije danas gostovao u programu N1 televizije i rekao nešto više o samoj operaciji. Objasnio je kako se radilo o odstranjivanju tromba iz crijevne cirkulacije.

Pacijent je iz Zarazne došao na Hitnu u Dubravu

"Pacijent je star 54 godine, nije imao nikakvih komorbiditeta i prije nekoliko je dana otpušten iz Klinike za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević". U subotu se javio na našu Hitnu i pregledima na CT-u ustanovili smo da se radi o trombu", kazao je Ćurić pa nastavio:

"Kad smo vidjeli da se stanje pogoršava, kontaktirali smo kolegu iz Kliničke bolnice Sestara milosrdnica te smo koristili tehniku koja se koristi za krvne žile mozga."

Istaknuo je da se pacijent dobro oporavlja.

Ćurić je inače bio jedan od prosvjednika ispred bolnice u Dubravi, a danas je otkrio kako se situacija ipak poboljšala. 

"U međuvremenu smo primili puno pacijenata, ali je došlo gotovo 200 ljudi iz ostalih bolnica, tako da je situacija svakako bolja. Teško je, ali nema nam druge. Moramo se snaći kako najbolje znamo u ovoj situaciji", zaključio je u razgovoru za N1.

Ćurić je početkom mjeseca bio jedan od glavnih prosvjednika: "Ne damo bolnicu!"

Podsjetimo, djelatnici KB-a Dubrava nedavno su u više navrata prosvjedovali pred bolnicom. Ćurić se tada kao pomoćnik ravnatelja obratio medijima. Evo što je rekao:

"Djelatnici protestiraju jer su covid-bolesnici proglašeni pacijentima drugog reda. Liječe se u neadekvatnim prostorima bez osnovnih higijenskih uvjeta, ponegdje bez dnevnog svjetla i bez ispravnih električnih instalacija. Liječe se i doniranim starim respiratorima, u bolnici bez infektologa na punom radnom vremenu i bez mikrobiološkog laboratorija. Istok grada u isto vrijeme ostaje bez akutne bolnice koja hitnom službom pokriva populaciju od oko 350 tisuća stanovnika.

Djelatnici KB-a Dubrava ne mogu pružiti kvalitetnu skrb pacijentima, zato su frustrirani. U situaciji kada ostale bolnice grada Zagreba nisu u stanju poslati ni 50 djelatnika u ovom trenutku za pomoć kolegama u Dubravi, kako onda možemo od njih očekivati da dodatno zbrinu i naše pacijente? Djelatnici KB-a Dubrava protestiraju zato što su djelatnike KB-a Dubrava učinili zdravstvenim djelatnicima drugog reda. Bez obzira na svakodnevne iznimne napore, frustrirani su i demoralizirani jer ni jednim ni drugim pacijentima ne mogu pružiti adekvatnu skrb.

Zgrada KB-a Dubrava je jedina zgrada zdravstvenog sustava grada Zagreba i zagrebačke županije koja je statički u stanju izdržati i najrazornije potrese. Zato bi KB Dubrava u ovom trenutku trebala biti tretirana kao jedinstveno mjesto na kojemu zdravstvenu skrb u svakom trenutku mogu dobiti sve skupine građana. Pozivamo ministra da preispita svoju odluku", kazao je onda Ćurić, a nakon njegove izjave ispred bolnice su svi počeli vikati: "Ne damo bolnicu!".

Pročitajte više