Kolar kaznio silne promašaje Istre 1961: Lokomotiva uzela bod na Drosini

U PRVOJ utakmici 23. kola Prve HNL Istra 1961 i Lokomotiva su igrali 1:1.

Pred oko tisuću gledatelja na stadionu Aldo Drosina bolje su počeli Lokosi, ali do vodstva su došli domaćini. U 23. minuti nakon lijepe akcije iz blizine je loptu u mrežu ugurao Tomić, par minuta nakon što je promašio veliku priliku.

Nakon toga Istra se podignula u igri u nastavku susreta Pamićevi igrači promašili su niz odličnih prilika. Najbliže pogotku bio je Jo, koji je pogodio gredu, a zaustavljen je u još par opasnih situacija.

Kolar iskoristio jednu kontru gostiju

Kazna za promašaje stigla je u 88. minuti, namon kontre Kolar je krenuo sam na vratara domaćina, malo se spetljao, ali je nakon driblinga lijepo pogodio suprotni kut gola za konačnih 1:1. U sudačkoj nadoknadi Jerko Leko je dobio drugi žuti karto pa su gosti posljednje minute odigrali s igračem manje.

Treća Lokomotiva sada ima 35 bodova, tri više od četvrtog Hajduka, a Istra 1961 je deveta sa 19 bodova, koliko ima osmi Osijek, dok je s tri boda manje posljednji Zadar.

Vodi Dinamo sa 56 bodova, druga Rijeka ima 47.