Srbija uvjerljiva u Walesu, Škoti slavili u Makedoniji

REPREZENTACIJA Srbije upisala je veliku pobjedu u Walesu u nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. "Orlove" je očito podigla dobra partija protiv Hrvatske prije četiri dana pa su u Walesu slavili sa uvjerljivih 3:0.

Wales je upisao drugi poraz zaredom, a opet je utakmicu na klupi počeo najskuplji nogometaš svijeta Gareth Bale. Za razliku od poraza u Makedoniji prošlog tjedna, novi igrač Real Madrida dobio je priliku od 58. minute, ali tada je već bilo kasno.

Srbija je povela golom Đorđevića u 8. minuti, Kolarov je povisio u 39., a Lazar Marković pogodio u 55. za 3:0. Srbi su bili bolji i zasluženo slavili. Wales je zaprijetio nekoliko puta, a možda najbolju šansu imao je Bale iz slobodnog udarca, kada je preko živog zida sjajno pucao pod gredu, ali Stojković je spasio srpski gol.

Pred Srbijom je još samo domaća utakmica s Makedonijom.

A Makedonci su pred svojim navijačima poraženi od Škotske, koja se brzo oporavila od poraza od Belgije.

Anya je zabio za vodstvo Škota u 60. minuti, Kostovski je šest minuta prije kraja izjednačio na 1:1, ali u 89. minuti Maloney je ipak donio pobjedu gostima.