Warriorsi izgubili tricom u zadnjoj sekundi, Cavse nije spasilo ni 49 koševa Irvinga

PORAZI Brooklyn Netsa više nisu nikakava novost. Pitanje je samo koliko će izgubiti, a 34. utakmicu sezone izgubili su noćas kod kuće od San Antonija. Čak su i vodili devet razlike, no sredinom druge četvrtine gosti su se odvojili, imali i +34 da bi na kraju završilo 112:86.

Bojan Bogdanović na parketu je bio 22 minute i zabio samo pet koševa (šut 2/8) uz tri skoka i dvije asistencije. Najefikasniji među Netsima bio je Isaiah Whitehead s 19 koševa, a goste je predvodio Patty Mills s 20 koševa.

Dion Waiters imao je sasvim prosječnu sezonu do prošle utakmice kod kuće protiv Milwaukeeja. A onda je Bucksima utrpao 33 koša, a isto toliko noćas Warriorsima u pobjedi Miamija 105:102. Da stvar bude bolja, Waiters je šest desetinki prije kraja sjajnom tricom preko Thompsona zapečatio pobjedi Heata, koji je Warriorsima nanio šesti poraz u sezoni.

Waiters je pogodio 13 od 20 šuteva (65 posto) uključujući i šest od osam trica, a dodao je i pet skokova i četiri asistencije.

Čak 15. put ove sezone ubojiti trojac Warriorsa zabio je najmanje 20 koševa svaki(Durant 27, Thompson 22, Curry 21), no to nije pomoglo Golden Stateu.

Ni 49 koševa briljantnog Kyrie Irvinga, ni triple-double LeBrona Jamesa (26-10-12) nisu pomogli Cleveland Cavaliersima u gostima kod New Orleansa koji su slavili 124:122. Sredinom druge četvrtine vodili su Pelicansi i 22 razlike, prvaci su se u završnici vratili, no nisu uspjeli potpno prekorenuti utakmicu.

Da, ako ste sumnjali, Russell Westbrook je upisao još jedan triple-double. U gostima kod Utaha zabio je 38 koševa uz 10 skokova i još toliko asistencija. Thunder je pobijedio dva razlike.