Cedevita za polufinale Eurokupa protiv Estudiantesa ili Caserte

KOŠARKAŠI Cedevite suparnika u četvrtfinalu Eurocupa saznat će tek nakon 6. kola natjecanja po skupinama. Bit će to ili španjolski Estudiantes ili talijanska Caserta.

> Povijesna pobjeda: Cedevita u četvrtfinalu Eurocupa!

Te su obje momčadi iz K skupine bile uspješne u 5. kolu, te su pobjedama osigurale plasman u četvrtfinale. I jedni i drugi imaju omjer 4-1, a pobjednik skupine bit će suparnik Zagrepčanima u četvrtfinalu. Budući da Estudiantes ima bolji međusobni omjer od Caserte, španjolski klub će, svlada li kao domaćin Galatasaray u zadnjem kolu, biti protivnik Cedeviti u četvrtfinalu.

Estudiantes je slavio u gostima kod Nymburga 88:86, dok je Caserta slavila kod Galatasaraya 64-54. U toj utakmici je naš Lukša Andrić u domaćem sastavu u 22 minute igre postigao 8 koševa (4-8 iz igre, 0-3 slobodna bacanja), uz 8 skokova, ali i čak 5 izgubljenih lopti.

U Cedevitinoj, I skupini, Gran Canaria je kao domaćin svladala UNIKS sa 76:73, nanijevši tako ruskom klubu prvi poraz. No, u toj skupini je sve jasno, UNIKS će biti prvi, a Cedevita druga na kraju natjecanja.

Marko Popović, koji se nedavno tek vratio u momčad UNIKS-a nakon dva mjeseca pauze zbog loma ruke, postigao je dva poena na gostovanju kod Gran Canarije u nepunih 10 minuta igre. Promašio je jednu tricu i pogodio dva slobodna bacanja. Svom učinku dodao je po jedan skok, asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu.

U skupini L, Benetton hrvatskog trenera Jasmina Repeše je pobjedom kod berlinske Albe 82-74 osigurao plasman među 8 najboljih. U Benettonu je briljirao Devin Smith s 35 poena, dok se naš Hrvoje Perić u nepunih 10 minuta igre nije uspio upisati u strijelce. Promašio je obje lopte koje je uputio ka košu. Upisao je jedan skok i jednu asistenciju.

Galatasaray – Caserta 54:64

Redoslijed: 1. Estudiantes 4-1, 2. Caserta 4-1, 3. Galatasaray 2-3, 4. Nymburg 0-5