CARABAO KUP

CITY - UNITED 0:1 City u finalu kupa, Matić zabio golčinu pa postao tragičar

MANCHESTER UNITED pobijedio je Manchester City 1:0 u uzvratu polufinala Carabao kupa, ali neće u finale jer je u prvoj utakmici na Old Traffordu poražen 3:1.

City je i večeras bio puno bolji, već na početku su mogli zabiti barem nekoliko golova da nije bilo Davida De Gee, a kasnije su prilike propuštali zbog nepotrebnih komplikacija u završnici.

Jedini gol na utakmici djelo je Nemanje Matića iz 35. minute. Fred je ubacio s lijeve strane iz slobodnog udarca, lopta se odbila točno na nogu srpskog veznjaka koji je zabio svoj prvi gol od 2017. Da je United uspio izjednačiti, pucali bi se penali za prolaz, no svaka nada za to je propala kada je upravo Matić zaradio drugi žuti karton 14 minuta prije kraja.

City je dobro krenuo u kontru, Gundogan je taman trebao izbiti na otvoreni prostor, no Matić ga ruši i opravdano dobiva drugi žuti karton.

Ekipa Pepa Guardiole u finalu ovog natjecanja će igrati protiv Aston Ville.