OSIJEK TREĆI PUT POBIJEDIO PRVAKE Rijeka cijelu utakmicu igrala s igračem manje

U PRVOM derbiju kola, uoči sutrašnjeg na Maksimiru između Dinama i Hajduka, Osijek je s 2:1 pobijedio Rijeku u Gradskom vrtu.

Za Rijeku, koja je ove sezone izgubila sve tri utakmice protiv Osijeka, nije moglo gore početi.

U 6. minute Rijekin branič Dario Župarić je prekršajem zaustavio Grezdu u izglednoj situaciji, a Strukan mu odmah pokazao crveni karton, pa su prvaci nastavili s desetoricom.

Na početku drugog poluvremena Grgić je zabio za vodstvo Osijeka nakon akcije Lope i Bobana. Zuta je uklizao pred Grgića koji puca, a lopta se od Sluge odbila u gol za 1:0. U 55. minuti Raspopović je srušio Bobana u kaznenom prostoru, a peti sudac Gabrilo označio penal. Strukan se složio, a Hajradinović s bijele točke zabio za 2:0.

U 87. minuti Pavičić je smanjio na 2:1, ali gosti nisu imali snage za nešto više.

Osijek je pobijedio Rijeku i u dva ranija međusobna ogleda ove sezone.

Osijek je na trećem mjestu preskočio Rijeku s 39 bodova, dok je prvak sada četvrti s 39. Vodi Dinamo s 53 ispred Hajduka (41).

Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 4.000 gledatelja Duje Strukan iz Splita.

OSIJEK - RIJEKA  2:1

Tijek susreta

KRAJ

87` GOOOL! Pavičić je zabio za 2:1!

55` PENAL ZA OSIJEK! Raspopović je srušio Bobana u kaznenom prostoru, a peti sudac Gabrilo označio penal. Strukan se složio, a Hajradinović s bijele točke zabio za 2:0!

54` prilika za Osijek! Grezda je pucao s desetak metara, ali pored gola

49` GOOOL! Grgić je zabio za vodstvo Osijeka nakon akcije Lope i Bobana. Zuta je uklizao pred Grgića koji puca, a lopta se od Sluge odbila u gol.

47` nova izmjena, Kvržić zbog ozljede izlazi, Kek uvodi Puljića

46` prilika za Osijek, Grgić je pucao sa 17 metara, a Sluga nespretno reagirao. Lopta se odbila, ali nitko od igrača Osijeka nije bio blizu

46` počelo je drugo poluvrijeme

POLUVRIJEME

36` šansa za Rijeku, Kvržić se izborio za loptu i poslao Pavičiću koji u kaznenom prostoru nije uspio dobro pucati

35` i Osijek mijenja rano, Mirko Marić ulazi umjesto Roberta Mudražije

27` nova prilika za Osječane, Grezda dodaje Bobanu koji puca pored gola

17` prilika za Osijek, Lopa puca preko grede

14` Kek reagira, umjesto Acostyja je ušao Pereira

11` na drugoj strani Osijek je brzo odgovorio preko Grezde koji je uposlio Lopu, ali Sluga i Bradarić obranili su gol Rijeke

10` gužva pred golom Osijeka nakon ubačaja Pavičića, ali domaćin se obranio

9` Hajradinović je zaprijetio s dva udarca, ali nije pucao precizno

6` ISKLJUČENJE! Župarić je prekršajem zaustavio Grezdu u izglednoj situaciji, a Strukan mu odmah pokazao crveni karton! Rijeka nastavlja s desetoricom.

1` počela je utakmica u Gradskom vrtu. Glavni sudac je Duje Strukan

OSIJEK: Malenica - Barać, Grgić, Lepa, Šorša, Škorić, Mudražija, Mioč, Hajradinović, Boban, Grezda

RIJEKA: Sluga - Zuta, Raspopović, Punčec, Župarić, Kvržić, Bradarić, Grahovac, Acosty, Čolak, Pavičić