ESTONIJA - KANADA 2:1

Nogometna reprezentacija Estonije u prijateljskom je susretu odigranom u Tallinnu pred 2.500 gledatelja pobijedila Kanadu sa 2:1 (0:0).

Iako su do Tallina putovali više od 20 sati i premda je izbornik Holger Osiecek jedva prikupio igrače, Kanađani su poveli u 49. minuti pogotkom Paula Stalteria. Andreas Oper je izjednačio rezultat u 72. minuti, a u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao je pobjednički pogodak za Estonce.

"Odigrali smo vrlo loše, a Kanada se sjajno branila. Zadovoljan sam jedino pobjedom, no nažalost ove je bila prijateljka utakmica," kazao je estonski izbornik Arno Pijpers.

Estonija se nalazi u osmoj skupini kvalifikacija za Europsko prvenstvo zajedno s Hrvatskom, Belgijom, Bugarskom i Andorom. U dvije utakmice dohvatila je jdan bod i to protiv Hrvatske.

ESTONIJA: Mart Poom; Teet Allas, Marek Lemsalu, Enar Jaager, Urmas Rooba, Ott Reinumae (Liivo Leetma 60), Kert Haavistu (Ingemar Teever 81), Marko Kristal, Indrek Zelinski (Andres Oper 62), Vatsheslav Zahovaiko (Kristen Viikmae 46), Sergei Terehhov

KANADA: Pat Onstad; Carl Fletcher (Chris Pozniak 55), Richard Hastings, Kevin McKenna, Paul Fenwick, Julian de Guzman, Paul Stalteri, Daniel Imhof, Carlo Corazzin (Rob Friend 78), Martin Nash, Jim Brennan

SUDAC: Martin Hansson (Švedska)