HALILOVIĆ UŠAO S KLUPE I ZABIO ZA POBJEDU Pogledajte Alenov prvijenac za Las Palmas

ALEN HALILOVIĆ zabio je prvi gol u dresu Las Palmasa i tako donio važnu pobjedu svojoj momčadi u derbiju protiv Malage, izravnog konkurenta u borbi za ostanak.

Halilović, koji se tek početkom godine vratio utakmicama nakon tri mjeseca pauze zbog ozljede, susret je počeo na klupi, a ušao je u igru u 62. minuti. Nakon niza propuštenih prilika na obje strane, hrvatski je reprezentativac u 90. minuti s 15 metara zabio za pobjedu 1:0 nakon odbijanca i asistencije Callerija.

21-godišnji Halilović je u proteklih godinu dana za Las Palmas skupio 24 nastupa i tri asistencije, a ovo mu je prvi gol od odlaska iz HSV-a.

Pretposljednji Las Palmas sada ima 17 bodova kao i 18. Deportivo iz A Corune, dok je Malaga uvjerljivo posljednja s 13 bodova. Ta se tri kluba nalaze u zoni ispadanja, a ispred njih je Levante s 20 bodova.

Na vrhu je Barcelona s 58 bodova, devet manje ima drugi Atletico iz Madrida.