SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Hrvatska za peto mjesto s reprezentacijom koja ju je razbila u Splitu

HRVATSKA putuje u danski Herning, gdje će u subotu od 20 i 30 igrati za peto mjesto protiv Švedske na Svjetskom prvenstvu. Šveđani su završili treći u svojoj skupini iza Danske i Norveške.

Njih ne pamtimo po dobrom sa zadnjeg Europskog prvenstva u Hrvatskoj prošle godine.

Naime, u posljednjoj utakmici prve faze rukometaši Švedske razbili su momčad Line Červara već u prvom poluvremenu, a na kraju slavili sa 31:35.

Takvim ishodom Hrvatska je završila kao druga u skupini s četiri boda, koliko je osvojila i Švedska na prvom mjestu.

No, Švedska je zbog ove pobjede u nastavak natjecanja prenijela četiri boda, a Hrvatska samo dva, a na kraju Hrvatska je ispala u sljedećoj skupini, dok su Šveđani otišli u finale gdje je bolja bila Španjolska.

Sada Hrvatska ima priliku za revanš.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko rukometno prvenstvo, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: sp rukomet 2019.

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.