HSV remizirao kod Freiburga, Petriću i Banoviću devedeset minuta

OBA SU nedjeljna dvoboja prvog kola Bundeslige završila remijima: Borussija iz Mönchengladbacha propustila je 3-0 vodstvo kod Bochuma (3-3), dok HSV nije uspio slaviti kod novog Bundesligaša Freiburga (1-1).

U srazu hrvatskih nogometaša Ivice Banovića (Freibrurg) i Mladena Petrića (HSV) obojica su odigrali po 90 minuta.

Banović je bio među raspoloženijim igračima u domaćim redovima. U 23. je minuti krasno s dvadesetak metara pucao zamalo pored desne vratnice gola Franka Rosta. Mensur Mujdža za domaće je utakmicu odgledao s klupe.

Daleko je dramatičniji bio drugi dvoboj, u kojem je Borussia iz Möchengladbacha u prvih 45 minuta deklasirala domaći Bochum. Odličnu je igru u bundesligaškom debiju pokazao Venezuelac Arango, koji je ovog ljeta stigao iz Mallorce. Zabio je vodeći gol na utakmici i asistirao pri trećem za 3-0 vodstvo gostiju.

Stvari je u rasponu od samo 40 sekundi, u 51. i 52. minuti, promijenio domaći veznjak Azaouagh, koji je zabio dva gola u nizu na asistencije slovačkog napadača Stanislava Šestaka. Slovak je sam zabio u 63. minuti za konačnih 3-3.

Bundesliga, 1. kolo:

Freiburg – HSV 1-1 (Bechmann 65 / Pitroipa 3)

Bochum – Borussia (M) 3-3 (Azaouagh 51, 52, Šestak 63 / Arango 19, Colautti 26, Brouwers 41)