Janiću sedmo mjesto u utrci na 1000 metara, novi lov na medalju slijedi u subotu

NAŠ KAJAKAŠ Stjepan Janić osvojio je sedmo mjesto u finalnoj utrci 1000 metara jednosjeda na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Konkurencija u finalu je bila jaka, a od starta utrke kasnije zlatni Britanac Tim Brabants je nametnuo žestoki ritam kojim je vrlo brzo razbio konkurenciju.

Janić se od početka nalazio na diobi četvrtog i šestog mjesta, a jurnjava prema srebru i bronci je nastupila u drugoj polovici utrke. U tom trenutku je najbolje grabio Australac Ken Wallace koji je na kraju osvojio brončanu medalju.

Na prvom mjestu je od početka do kraja ostao Tim Brabants, dok se srebrom okitio Norvežanin Eirik Larsen.

Stjepan Janić je završio kao sedmi, a novu finalnu utrku hrvatski predstavnik će imati u subotu ujutro (9.30 sati po hrvatskom vremenu) kada je na rasporedu finale na 500 metara.