Liverpool hat-trickom Salaha skočio na vrh Premiershipa

LIVERPOOL je u prvoj utakmici 16. kola Premier lige deklasirao Bournemouth u gostima 4:0.

Bournemouth je ovosezonski hit prvenstva jer su nakon 16 utakmica ostvarili već sedam pobjeda, što je vrlo blizu njihovog ukupnog broja pobjeda u Premiershipu prošle sezone (11).

Ipak, danas nisu imali šanse zbog fantastičnog Mohameda Salaha. Egipćanin je u 25. minuti doveo Redse u vodstvo, u 48. minuti zabio za 2:0, a 20 minuta kasnije autogolom Steva Cooka gosti su riješili pitanje pobjednika. Salah je fantastičnu predstavu okončao još jednim pogotkom u 77. minuti te tako stigao do hat-tricka.

Dejan Lovren zbog ozljede nije igrao za Liverpool.

Liverpool je ovom pobjedom privremeno preuzeo prvo mjesto od Manchester Cityja i sada ima 42 boda. City u derbiju kola igra protiv Chelseaja.

Bournemouth se nalazi na 7. mjestu s 23 boda. Ostale utakmice počinju u 16 sati, osim Chelseaja i Cityja koji igraju u 18:30 te Leicestera i Tottenhama koji svoj dvoboj započinju u 20:45.