Napoli pregazio Empoli, hat-trick Mertensa

NOGOMETAŠI Napolija su u susretu 11. kola Serie A na San Paolu pobijedili Empoli sa čak 5:1.

Momčad Carla Ancelottija povela je već u 9. minuti preko Insignea da bi Mertens u 38. minuti povisio na 2:0. Nadu gostima vratio je Kaputo lijepim golom u 58. minuti, ali sve je bilo riješeno nakon što je Mertens šest minuta kasnije povisio na 3:1.

Marko Rog bio je u početnoj postavi, ali je izašao iz igre u 63. minuti, a Napoli je u samoj završnici napunio mrežu gostiju. Milik je u 90. minuti zabio četvrti gol, a Dries Mertens je kompletirao hat-trick za 5:1 u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Napoli je ovom pobjedom barem do sutra došao na dva boda zaostatka za Juventusom koji sutra dočekuje Cagliari. Mertens se s ova tri gola izjednačio na drugom mjestu ljestvice strijelaca s Ronaldom i momčadskim kolegom Lorenzom Insigneom. Sva trojica imaju po tri gola, dok je na vrhu i dalje Genoin napadač Piatek s devet golova.