HSV je upisao novi poraz izgubivši od Schalkea 1:2. Domaće je načeo Klass Jan Huntelaar zabivši u 13. minuti glavom, a već u 38. minuti Petrić je izjednačio. Na dodavanje mladog Nijemca kineskog podrijetle Zhi-Gin Lama, Petrić primio loptu malo s lijeva u kaznenom prostoru Schalkea, lijepo si gurnuo u for i zatim precizno lijevom nogom pogodio bliži kut gostujućeg vratara koji je malo dodirnuo loptu, ali nije mogao više od toga. Bio je to treći prvenstveni pogodak Petrića ove sezone a njegova reakcija nakon pogotka puno govori o tome koliko mu znači. Što zbog situacije u klubu, što zbog činjenice da ga se izbornik Slaven Bilić odrekao, zaboravivši koliko mu je Petrić dao na kredibilitetu.

szólj hozzá: Ham 1-2 Sch

U nastavku utakmice Christian Fuchs lijepo je asistirao Huntelaaru koji je svojim drugim golom potopio HSV.

I nakon 8. kola momčad iz Hamburga čvrsto je prikovana na dno ljestvice, nakon što su upisali 6. poraz. Na krilima Huntelaara Schalke upisao nove bodove, iako su domaćini pri rezultatu 1:1 propustili nekoliko izvrsnih prigoda.

U drugoj nedjeljnoj utakmici Hannover je došao do pobjede nad Werderom 3:2 ponajprije zahvaljujući norveškom napadaču Mohammedu Abdellaoueu koji je postigao hat-trick. Ukupno je zabio 6 golova u 5 utakmica, a Werderu je presudio prvo iz penala u 2. minuti, te u 38. i 60. Porazom Werdera Bayern je zadržao 3 boda viška na čelu ljestvice.