Odlična Fiorentina iznenadila Juventus na Delle Alpiju

VELIKU pobjedu su u 26. kolu talijanskog nogometnog prvenstva izborili nogometaši Fiorentine koji su nakon 1-2 uspjeli s 3-2 pobijediti Juventus na gostovanju.

Prvih dvadeset i posljednjih dvadeset minuta utakmice potpuno su pripali Fiorentine i to je bilo dovoljno da ostvare pobjedu koja ih je približila Juventusu na ljestvici samo na jedan bod.

Čovjek odluke je bio senegalski nogometaš Papa Waigo, koji je i u prošlom kolu pogotkom donio domaću pobjedu protiv Livorna. Ovaj put je prvo izjednačio rezultat na 2-2 u 75. minuti, a potom je duplim pasom sa Osvaldom izbacio cijelu obranu Juventusa, te je Osvaldo u sudačkoj nadoknadi donio Toskancima slavlje.

Ovo je bio tek drugi poraz u Torinu nogometaša Juventusa ove sezone, a tijekom dosadašnjih trinaest domaćih utakmica primili su samo četiri pogotka. Ovaj put su u devedeset minuta primili čak tri, a Fiorentina je prvi put pobijedila u Torinu nakon 1998. godine.

Ivan Jurić je igrao cijelu utakmicu za Genou kod Cagliarija. Jurić je zaradio žuti karton, a Genoa je poražena.

Antonio Cassano se nakon jedne utakmice pauze vratio u sastav Sampdorije koja je na svom terenu uzela samo bod protiv Torina, dok je Udinese pobjedom protiv Atalante zadržao nadu za Ligom prvaka.

Serie A, 26. kolo:

Juventus - Fiorentina 2-3 (Sissoko 29, Camoranesi 57 / Gobbi 19, Papa Waigo 75, Osvaldo 90)

Cagliari - Genoa 2-1 (Acquafresca 29, Rubino 45 / A. Lucarelli 15)

Empoli - Siena 0-2 (Portanova 33, Rigano 90)

Livorno - Catania 1-0 (Diamanti 62)

Reggina - Palermo 0-0

Sampdoria - Torino 2-2 (Sala 45, Cassano 52 / Cornotto 18, Di Michele 51-11m)

Udinese - Atalanta 2-0 (Quagliarella 30, Di Natale 32)