BUNDESLIGA

Olmo asistirao za pobjedu Leipziga, nevjerojatni Lewa nastavlja rasturati

ODIGRANO je 17. kolo njemačke Bundeslige u kojem su dva vodeća kluba na tablici, Bayern München i RB Leipzig, upisala nove pobjede i nastavila utrku prema naslovu prvaka.

Bayern je slavio na gostovanju kod Augsburga s 1:0. Utakmicu je iz penala u 13. minuti riješio nevjerojatni Robert Lewandowski koji je zabio svoj 22. gol ove sezone u prvenstvu.

Leipzig se dugo kod kuće mučio protiv Union Berlina, ali je utakmicu prelomio u 70. minuti. Katalonac Dani Olmo, bivši igrač Dinama, asistirao je za Forsberga koji je zadržao Leipzig na četiri boda zaostatka za Bayernom.

Schalke se vratio starim navikama nakon što je u pretprošlom kolu upisao prvu pobjedu nakon 30 utakmica. Izgubio je kod kuće od Kolna s 2:1. Goste je u vodstvo doveo Czichos u 31. minuti. Hoppe je izjednačio u 57., ali je Thielman u trećoj minuti sudačke nadoknade donio sva tri boda svojoj ekipi. Schalke je posljednji na tablici sa sedam bodova, a sigurna zona udaljena mu je deset bodova.