VIDEO Dončić nastavio mučiti Sunse, Kawhi Leonard se vratio i zabio za pobjedu

DALLAS MAVERICKSI razbili su Phoenix Sunse 130:111 u reprizi prošlosezonske serije doigravanja u kojoj je momčad Luke Dončića nadoknadila zaostatak 3:2 i uvjerljivom gostujućom pobjedom u majstorici ušla u finale Zapada. Tada je Dončićev "ubojiti mod" aktivirao Devin Booker svojim provokacijama, a Slovenac ih očito nije zaboravio.

Već na poluvremenu Dallas je imao 26 poena razlike pa nije bilo potrebe da Dončić uopće igra posljednju četvrtinu. Tako se zaustavio na 33 poena (šut 12/20), osam asistencija i šest skokova. Njegov rival Booker, koji u sezoni ima prosjek od 29.1 poena, ostao je na samo 11.

Šarić se vratio na klupu

Dario Šarić nakon dvije utakmice ispao je iz startne petorke, iako se još nije oporavio Torey Craig, zbog čije je ozljede u nju i upao. Trener Monty Williams ovaj je put među startere stavio Isha Wainwrighta, što se nije pokazalo dobrim potezom jer je Dallas odmah na startu napravio seriju kojom je prelomio utakmicu.

Šarić je s klupe dobio nepunih 16 minuta te postigao tri poena (šut 1/5, trice 0/1, slobodna bacanja 1/2), šest skokova i jednu asistenciju. Prvi strijelac Sunsa bio je Deandre Ayton s 20 poena.

Leonard se vratio i zabio za pobjedu, Zubac solidan

LA Clippersima su se u sastav vratili Paul George i Kawhi Leonard, koji je ostvario tek šesti nastup sezone, ali Clippersi su se i s njima mučili na gostovanju kod slabašnih Charlotte Hornetsa. Leonard je prelomio utakmicu pobjedničkim košem 1.4 sekunde prije kraja za 119:117.

Leonard je završio sa 16 poena, a George je bio prvi strijelac s 19. Ivica Zubac za 29 minuta je postigao devet poena (šut 3/4, bacanja 3/5), osam skokova i dvije blokade.

Indiana Pacersi i dalje su najugodnije iznenađenje Istoka, a sinoć su u gostima pobijedili prvake Golden State Warriorse 116:110. Blistao je rookie Andrew Nembhard, koji je nedavno preko LeBrona Jamesa zabio za pobjedu protiv LA Lakersa, a sada je u petorci zamijenio ozlijeđenu zvijezdu Tyresea Haliburtona i odigrao utakmicu karijere s 31 poenom, 13 asistencija i osam skokova. Na drugoj strani, Stephen Curry imao je najgoru šutersku večer sezone, pogodio je tek tri od 17 šuteva i završio na 12 poena.

Philadelphiji ni 39 poena Joela Embiida nije bilo dovoljno za pobjedu kod najlošije momčadi Zapada. Houston Rocketsi su nakon dva produžetka slavili 132:123.