Dinamo iz jedanaesterca srušio Slaven i preskočio Hajduk na vrhu ljestvice!

DINAMO je minimalnom pobjedom 1:0 protiv Slavena u 16. kolu HNL-a prestigao Hajduk na vrhu ljestvice. Jedini pogodak postigao je Duje Čop u 51. minuti iz jedanaesterca.

Zoran Mamić je na travnjak poslao momčad bez Sammira, nogometaša koji je jučer udaljen iz prve momčadi. Na klupi je ostao Soudani, a priliku od prve minute na desnom krilu dobio je Halilović.

Prvi pokušaj na utakmici imao je u 10. minuti Fernandes koji je gađao s ruba kaznenom prostora s lijeve strane, ali je njegov udarac završio iznad gostujućeg gola. Minutu kasnije svoj udarac je okušao i Leko, no i veznjak Dinama je bio neprecizan.

Najveću priliku u prvom dijelu propustio je Brozović. Sjajnu akciju odigrali su Fernandes i Čop koji je proslijedio loptu do Brozovića, ali nogometaš Modrih je iz sjajne pozicije katastrofalno pucao sa sedam-osam metara.

Hrvatski prvak poveo je u 51. minuti. Halilović je s desne strane ubacio u kazneni prostor, gostujući branič Brlek je igrao rukom, a sudac Trampus pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je Čop.

Dinamo je do kraja utakmice kontrolirao utakmicu uz nekoliko poluprilika, dok su gosti pokušali do boda stići preko Vugrineca, koji je uz aplauz ušao pola sata prije kraja, ali udarac veterana iz voleja s pet metara je izblokirao Šimunić.

Dinamo je pobjedom zasjeo na vrh s 36 bodova, dva više od drugoplasiranog Hajduka. Slaven je osmi s 14 bodova.