Stoke nepobjediv kod kuće: Pao i Liverpool

STOKE  je, uz Everton, ostao jedina ekipa Premiershipa bez domaćeg poraza. Nova žrtva je Liverpool koji je stradao 3:1 u zaključnoj utakmici 19. kola Premiershipa.

S3-1L by ourmatch

Valja spomenuti da su pred svojim navijačima ove sezone primili svega četirti pogotka! Jedan od njih i danas, već u 2. minuti kada je Howard Webb dosudio jedanaesterac zbog prekršaja na Suarezi. Strijelac je bio Steven Gerrard. Domaćini brzopotezno preokreću stvari: Irac Jonathan Walters izjednačio je u 5. minuti, da bi nakon sedam minuta Kenwyne Jones nakon kornera spretno uvalio loptu u krežu za 2:1.

Konačnih 3:1 postavio je Walters svojim drugim pogotkom na utakmici. Suarez je početkom drugog dijela gađao stativu, i Stoke je odnio pobjedu u dvoboju direktnih konkurenata na ljestvici.