Treća pobjeda u Svjetskom kupu za hrvatski četverac

HRVATSKI veslači David Šain, Damir Martin, te Martin i Valent Sinković ostvarili su impresivnu pobjedu u finalu utrke četveraca na pariće, na utrci Svjetskog kupa u Münchenu.

Trijumfirali su pred njemačkom posadom s više od 2.5 sekunde prednosti. Vodili su od početka do kraja utrke i ostvarili vrijeme od 5 minuta i 56.22 sekunde. Nijemci su zauzeli drugo mjesto pred prvom talijanskom posadom s vremenom 5:58.85.

Hrvatskom četveru na pariće to je treća zlatna medalja na trećoj i posljednjoj ovosezonskoj postaji Svjetskog kupa. Osvojili su Hrvati time uvjerljivu pobjedu u ukupnom poretku. Ovo im je inače bila osma pobjeda u Svjetskom kupu u istom sastavu.

Hrvatski četverac bez kormilara u B-finalu zauzeo je treće mjesto, odnosno deveto ukupno. Odveslali su Dražen Čulin, Nikša Skelin, Vitomir Čavrlj i Alen Banovac dvokilometarsku dionicu za šest minuta i 24.87 sekunde. Prvoplasirani su Nijemci bili brži za 4.40 sekundi.