EP kajak-kanu: Dvije medalje za hrvatske spustaše

U KLASIČNIM utrkama prvog dana natjecanja na Europskom seniorskom prvenstvu u spustu na divljim hrvatski predstavnici osvojili su dvije medalje.

U utrci kanua jednosjeda Emil Milihram je osvojio srebrnu, a Tomislav Lepan brončanu medalju.

Lepan je dugo bio na prvom mjestu i tek su posljednja dva natjecatelja uspjela ostvariti bolji rezultat. Milihram je bio brži za 15 stotinki, dok je zlatnu medalju osvojio Nijemac Stephan Stefenhofer sa 79 stotinki prednosti ispred Milihrama..

Tomislav Hohnjec, europski prvak iz 2001. godine, nije imao svoj dan, te je zauzeo sedmo mjesto, dok je aktualni svjetski prvak Vladi Panato bio 4.

KONAČNI REDOSLIJED (C-1):

1. Stephan Stefenhofer (Njem) 21:55,66

2. EMIL MILIHRAM (HRV) 22:16,45

3. TOMISLAV LEPAN (HRV) 22:16,94

7. TOMISLAV HOHNJEC (HRV) 22:36,29

11. IGOR GOJIĆ (HRV) 23:10,84

U utrkama kanua dvosjeda, naša najbolja posada Mario Pecek i Robert Raus osvojila je 8. mjesto, Posada Čokor/Petrić 9.,a Martinčević/Benjak 13. mjesto.

Prvenstvo se nastavlja u subotu u 8.30 sati sprint utrkama.