EP PLIVANJE - SANJA JOVANOVIĆ ŠESTA

Nakon što je u polufinalu za svega 6 stotinki sekunde ispustila hrvatski rekord, Sanja Jovanović u finalu utrke na 50 metara leđno ipak je uspjela isplivati najbolje hrvatsko vrijeme.

Rezultatom 28.33 mlada 16-godišnja Dubrovčanka popravila je svoj i hrvatski rekord za 13 stotinki sekunde, osvojivši šesto mjesto na Europskom prvenstvu u Riesi.

Nažalost, Gordan Kožulj nije uspio izboriti plasman u finale utrke na 100 leđno. Rezultat 54.01 osvojio je deveto mjesto. Osmoplasirani Ukrajinac Volodimir Nikolajčku ostvario je bolji rezultat za tek 3 stotinke sekunde.

Na 50 prsno Vanja Rogulj nije uspio proći u poluzavršnicu, bio je 19. sa vremenom od 28.56 sekundi, što je 74 stotinke sporije od njegova i hrvatskoga rekorda postignutog prije godinu dana u Antwerpenu.