FOTO Ovaj potez pokazuje koliko je Pepu značila utakmica protiv Liverpoola

MANCHESTER CITY je u derbiju 21. kola i najvažnijoj utakmici Premiershipa pobijedio Liverpool 2:1 i smanjio zaostatak na četiri boda.

City je poveo golom Aguera u 40. minuti, izjednačio je Firmino u 64., ali je Sane osam minuta kasnije zabio za konačnih 2:1. Kod oba gola Cityja očajno je reagirao Dejan Lovren. Kod prvog je pustio Aguera da mu se prišulja iza leđa, a u začetku akcije kod drugog gola je zakasnio izaći iz zaleđa.

Derbi između Cityja i Liverpoola u potpunosti je opravdao epitet najvažnije utakmice godine, a koliko je značila treneru mančesterskog kluba Josepu Guardioli, pokazao je on sam u jednom trenutku drugog poluvremena.

> CITY - LIVERPOOL 2:1 City se vratio u utrku za naslov, Lovren odigrao očajno

Nakon gužve na središtu igrališta, Fernandinho je izgubio duel s Firminom, a ovaj uposlio Salaha, no Egipćanin nije uspio ozbiljnije zaprijetiti Cityjevom vrataru. Katalonski strateg toliko se naživcirao zbog te akcije Redsa da je potpuno poludio, skinuo šal sa sebe i bacio ga mahnito na travnjak.

Kako je to izgledalo, pogledajte na fotografijama ispod.