Mladi hrvatski vaterpolisti su prvaci Europe!

HRVATSKI U20 vaterpolisti su prvaci Europe! Mlada selekcija u finalu Europskog prvenstva koje se igra na Kreti svladali su Crnu Goru s uvjerljivih 10:4.

Utakmica je bila neizvjesna samo do poluvremena, koje je završilo rezultatom 3:3, međutim hrvatski su se vaterpolisti u nastavku sasvim raspucali. U trećoj su četvrtini stvorili solidnu prednost zabivši četiri gola naspram samo jednog crnogorskog, dok su u posljednjoj četvrtini bili još uvjerljiviji.

U finale se Hrvatska plasirala pobjedom protiv još jednog velikog regionalnog rivala: protiv Srbije je hrvatska U20 vaterpolska reprezentacija slavila s tijesnih 8:6, a prednost od dva gola koju je Hrvatska držala do kraja ostvarena je također u trećoj četvrtini. U utakmici za treće mjesto Srbija je pobijedila Italiju 11:5, tako da su sve tri medalje pripale vaterpolistima s prostora bivše Jugoslavije.