Orlando na korak do negativnog rekorda, Planinić zaboravljen na klupi

JOHNNY DAVIS i nakon devet pokušaja još uvijek čeka prvu pobjedu kao glavni trener Orlando Magica. Sastav za koji nastupa i naš Gordan Giriček u Dallasu je upisao 19. uzastopni poraz čime se približio na samo četiri utakmice od najdužeg niza neuspjeha u NBA ligi kojega drže Grizzliesi (1995/96)i Nuggetsi (1997/98).

Mavericksi su na svom parketu upisali sigurnu 110-97 pobjedu protiv posljednje momčadi lige, a za ovaj uspjeh najzaslužniji je Antoine Walker sa 24 koša i 16 skokova, dok je Michael Finley dodao 22 ubačaja. Tracy McGrady je ubacio 27, Juwan Howard 24 uz 10 skokova, a naš Giriček 8 (šut 3-9, trica 2-2) uz pet skokova, 3 asistencije i 1 blokadu za 33 minute u redovima Magica.

Toni Kukoč preselio je s klupe na listu ozlijeđenih, a njegovi Milwaukee Bucksi doživjeli su nesretan domaći poraz 109-114 nakon produžetka protiv Washington Wizardsa. Kwame Brown je osigurao gostima produžetak košem u posljednjoj sekundi četvrte četvrtine, a ostatak posla obavio je Larry Hughes. Branič Wizardsa je 23 od svojih 36 koševa postigao u četvrtoj četvrtini i produžetku, Brown je ubacio 18 za pobjednike, dok su kod poraženih najbolji bili Michael Redd sa 28, te Desmond Mason sa 19 poena.

Niti Zoran Planinić nije ulazio u igru, ali razlog tomu nije ozljeda, već odluka trenera Byrona Scotta koji našem igraču pruža sve manje prilika. Ipak, New Jersey Netsi svladali su Phoenix Sunse sa 99-88 u utakmici u kojoj je četvrta četvrtina bila neobična čak i za NBA prilike. Prvo su Sunsi serijom 20-4 zaostatak 66-81 pretvorili u vodstvo 86-85, da bi potom Netsi ubacili 14 od posljednjih 16 koševa na utakmici i na koncu pobijedili sa 11 koševa viška. Kenyon Martin postigao je 21 koš i 12 puta uspješno skočio, Richard Jefferson se zaustavio na 18 koševa i 11 skokova, a Jason Kidd na 17 poena i 9 asistencija za Netse, dok su Sunse predvodili Shawn Marion sa 25 pogodaka i 17 skokova i Stephon Marbury sa 23 ubačaja.

Derbi večeri odigran je u Houstonu gdje su domaći Rocketsi sa 86-80 nadvisili Detroit Pistonse. Kinez Yao Ming odigrao je možda i najbolju utakmicu u NBA karijeri sa 22 koša, 20 skokova i 4 blokade, dok je najučinkovitiji kod gostiju bio Turčin Mehmet Okur sa 21 košem.

Golden State Warriorsi bez većih su problema sa 104-92 izali na kraj s razvikanim New York Knicksima. Prvi strijelac u sastavu pobjednika bio je Brian Cardinal sa 19 koševa, a isto toliko je za poražene postigao Keith van Horn.

Centri San Antonio Spursa Tim Duncan i Radoslav Nesterovič bili su nerješiv problem za Miami Heat, te su upravo oni najzaslužniji za 86-70 pobjedu branitelja naslova. I Duncan i Nesterovič su ubacili po 21 poen, a Duncan je pritom sakupio 19, dok je Nesterovič stao na 13 skokova. U sastavu miamija prvo ime bio je Lamar Odom sa 17 koševa.

New Orleans Hornetsi su na gostovanju u Chicagu svladali domaće Bullse sa 97-91 zahvaljujući veteranima Darrellu Armstrongu (23) i Davidu Wesleyu (20), dok je bolji od ostalih kod domaćina bio Jamal Crawford (28).

U dvoboju momčadi s dna skupine Central Cleveland Cavaliersi su sa 95-85 svladali Atlanta Hawkse. Prvi strijelac Cavsa bio je Zydrunas Ilgauskas sa 19 ubačaja, dok gostima nije pomogao niti najbolji pojedinačni učinak večeri kojega je ostvario Shareef Abdur-Rahim (43 koša, 12 skokova).