Pamić zabio, Sparta se probila na drugo mjesto Gambrinus lige

MANUEL PAMIĆ bio je strijelac za prašku Spartu u pobjedi svoje momčadi protiv Usti nad Labem (4:1) u 15. kolu češke Gambrinus lige.

Naš je lijevi bočni branič otvorio Spartin niz golova već u trećoj minuti, a s rezultatom 1:0 su momčadi otišle i na odmor.

U nastavku su za domaće pogađali i Leony Kweuke, Bony Wilfried i Vaclav Kadlec, dok je počasni pogodak za goste postigao Zdenek Volek.

Pamiću, nekadašnjem mladom hrvatskom reprezentativcu, današnji je zgoditak bio treći ove sezone u češkom prvenstvu. Sparta, pak, nakon 15 kola drži drugo mjesto na ljestvici, a za vodećom Viktorijom zaostaje devet bodova.

Gambrinus liga, 15. kolo:

Sparta – Usti nad Labem 4:1 (Pamić 3, Kweuke 53, Wilfried 62, Kadlec 89 / Volek 80)

Redoslijed: 1. Viktoria Plzen 40, 2. Sparta Prag 31, 3. Sigma 28, 4. Jablonec 24...